Belmondo má hrát policistu v TV seriálu

/ 2 února, 2004

Jean-Paul Belmondo, který se stále ještě úplně nezotavil z mozkové mrtvice z roku 2001, má hrát policistu v novém seriálu, který bude v příštích měsících natáčet televizní stanice TF 1. Režisérem má být jeden z veteránů francouzské filmové scény Edouard Molinaro.
Roli pro Belmonda vymyslel jeho přítel režisér a scénárista Pierre Grimblat. Victor Labarthe, jak se má postava jmenovat, sice není fyzicky zcela v pořádku kvůli těžkému zranění, které utrpěl při osvobozování rukojmích. Neztratil ale nic ze svého „policajtského čuchu“, takže jsou mu svěřovány obtížné případy týkající se významných osobností.
Jak napsal list Le Parisien, o natáčení bylo rozhodnuto loni v březnu na „přísně tajné“ večeři v Paříži. „Viděl jsem Jean- Paula, jak přichází o holi. Ale jeho pohled byl pořád stejný. Byl krásný, pořád takový chlap,“ cituje list Grimblata.
Belmondo se momentálně vyhřívá na sluníčku na Mauriciu, což deník považuje za důkaz toho, že jeho stav se den ode dne lepší a že „Bébel“ se aktivně připravuje na návrat před kameru.
Pro Francouze je hrdina filmů jako Bláznivý Petříček nebo Muž z Ria stále jedním z nejpopulárnějších herců. V nedávné anketě o nejoblíbenějšího Francouze skončil na 14. místě. Až za ním skončily další herecké hvězdy jako Gérard Depardieu, Alain Delon nebo Philippe Noiret.

Share this Post