Belmondovy nebezpečné kousky 3

/ 20 října, 2022

video
play-rounded-fill
Film Zvíře (1977, režie Claude Zidi) byl Belmondovi šitý na míru. Nejen že v něm uplatnil své nejlepší kaskadérské kousky, ale navíc v něm hrál dokonce postavu kaskadéra Mika. Mike je nepříliš úspěšný kaskadér, až do té doby, kdy filmové studio objeví jeho podobu se zženštilou hvězdou jménem Bruno Ferrari, kterého je nutné dublovat i při pouhém lezení na žebřík.
Belmondo si tuto dvojroli opravdu užíval, i když ani toto natáčení se neobešlo bez zranění. Ve filmu je scéna, kdy kaskadér Mike vnikne do zámecké zahrady, aby našel svou snoubenku, a ze tmy se na něj vrhne „přátelský“ tygr. Přestože bylo zvíře ochočené, a do puntíku splnilo svou „hereckou“ roli, jeho více než dvě stě kilo živé váhy způsobilo, že Belmondo pod ním upadl a zlomil si ruku.
Když bylo natáčení obnoveno, přišla na řadu další scéna, a sice dublování pádu ze schodů, kterou by hvězda filmu samozřejmě nezvládla. Mike se do své práce pustil s vervou, ale když už padal po dvacáté páté, protože pořád se nedařilo natočit správný záběr, měl toho už nad hlavu. A nejen Mike, ale také samotný jeho představitel – Jean-Paul si při jednom divokém pádu bolestivě vymkl kotník, a zdravotníci měli zase plné ruce práce aby ho dali dohromady.
Alespoň že závěrečná scéna fiktivního filmu se obešla bez zádrhelů. Belmondo při ní šplhá z letící helikoptéry na křídlo dvojplošníku, kde se chytí lana a vestoje absolvuje celý let. Velmi riskantní kousek, který se hercovi opravdu povedl – filmový štáb, který s napětím sledoval ze země Belmondův výstup, ani nemusel nic hrát…

Share this Post