Delon pracuje pro TV, o filmu pochybuje

/ 11 července, 2003

Francouzský herec Alain Delon má tak velké pochybnosti o budoucnosti kinematografie, kterou podle něj převálcuje televizní produkce. V rozhovoru pro deník Le Parisien dokonce říká: „Kdyby mi dnes bylo 20 let, tak nevím, jestli bych vůbec šel k filmu. Francouzský film umírá. Jednoho dne nezůstane nic jiného než televize. Už nyní nemůžeme mluvit o francouzské či italské kinematografii, dnes je v Evropě jen kinematografie osobností, jako jsou Besson či Almodóvar,“ uvedl Delon. Sám se drží svého několik let starého slibu, že už s natáčením klasických filmů skončil. Nevylučuje však, že by ještě nějaký film někdy natočit mohl: „Názory nemění jenom pitomci.“
Delon opět v roli policisty
Sedmašedesátiletý herec právě dokončil natáčení televizní trilogie Frank Riva, která se bude ve francouzské veřejnoprávní televizi France 2 vysílat po prázdninách. Delon doufá, že jeho počínání v roli policisty bude u obrazovek sledovat několik milionů lidí. Nevěří ale tomu, že by Frank Riva měl u diváků stejný úspěch jako policejní triologie Fabio Montale, na niž se loni dívalo 11 milionů Francouzů. Srovnatelný počet diváků se ve Francii přijde podívat do kin jen na málokterý film.
Léto v Africe
Léto stráví Delon v Africe natáčením televizní adaptace románu Josepha Kessela Lev. V příběhu lásky mezi holčičkou a zvířetem si hlavní hrdinku zahraje Delonova dvanáctiletá dcera Anouchka. „Scénář se jí líbí a je moc šťastná, že tu roli může hrát. I když se kvůli scénám se lvem trochu bojí,“ uvedl Delon. Filmovou matku dívenky ztvární italská filmová hvězda Ornella Muttiová.

Share this Post