...aneb, co ještě nevíte, nebo by vás to nikdy nenapadlo.   Stránka   1   2   3   4   5  


Jean Marais po dlouhá léta udržoval intimní vztah s Jeanem Cocteauem (vlevo), básníkem a dramatikem "nové vlny", který Maraise objevil pro film.
Vpravo jedna z posledních fotek Jeana Maraise z r.1998, kdy byl už hodně nemocný a trápily ho zejména bolesti v kloubech. Z tohoto důvodu také pózoval fotografovi jen vsedě.
Natáčení prvního dílu Fantomase provázelo spousta akčních nebezpečných scén. Ačkoliv skákání po vagónech jedoucího vlaku byla především Belmondova disciplína, Louis de Funés se tentokrát nenechal zahanbit a ve svých padesáti letech šplhal po laně a skákal jako gumový míček.
Takhle se bavil Louis de Funés, když jeho žena a synové odjeli na dovolenou. Na večírku, který uspořádal, nechyběli Michelle Morganová (vlevo), Gerard Oury (uprostřed) a Jean-Paul Belmondo (vpravo). Snímek je z roku 1971.
Stačilo málo, a Francie by přišla o svého nejoblíbenějšího herce. Při natáčení filmu Strach nad městem Jean-Paul Belmondo (který kaskadérské scény točil sám), uklouzl na střeše Galerie Lafayette a sjel až k okapu, kterého se na poslední chvíli chytil. Scéna z filmu je tedy až nepříjemně opravdová...
Tohle je scénář, který byl napsán v roce 1982, na základě obrovské úspěšnosti série četníků. Bohužel, po smrti režiséra Jeana Giraulta (zemřel při natáčení Četník a četnice) už ani Louis de Funés neměl dost sil, aby Četníka u Waterloo natočil.
Poznáváte je? Vlevo Louis de Funés, vpravo Coluche ve filmu Křidýlko nebo stehýnko. V tomto snímku měl původně místo Colucha hrát Pierre Richard (jehož komice se Funés obdivoval a chtěl s ním hrát), ale ten byl zaneprázdněn natáčením Hračky.
Tak tuhle finální scénu z filmu Profesionál s Jean-Paul Belmondem v Americe neuvidíte. Proč? Američané neradi vidí své hrdiny umírat a tak byl speciálně pro distribuci do USA natočen závěr, jak Belmondo spokojeně odlétá helikoptérou.
"Přidejte, přidejte, už ho skoro máme!"
Tahle slavná honička z filmu Fantomas byla další příležitostí pro Jeana Maraise, aby ukázal své kaskadérské schopnosti. Jak si tuhle "jízdu" užíval Louis de Funés, to se dnes už asi nedovíme...
Vlevo mladý Jean Gabin ve třicátých letech, vpravo plakát k filmu Svatý rok (1976) s Jeanem Gabinem a Jean-Claude Brialym. Z tohoto filmu pochází ona slavná hláška "A jsme v prdeli, monsignore!".
Velký blondýn Pierre Richard oslavil letos v polovině srpna rovných sedmdesát let. Jak se zdá slavný francouzský komik vůbec nestárne, jak je patrné z obou fotografií. Vlevo z natáčení filmu Jsem nesmělý, ale léčím se (1978) a vpravo z letošního ročníku festivalu v Cannes (květen 2004). Blahopřejeme!
Stránka   1   2   3   4   5