Francais English vytisknout přidat k oblíbeným
© 2002-2008 TK Webdesign • min. 800x600 • Firefox | Explorer | Safari | Mozilla • Stav počítadla:
Kdo nahradí Filipovského?

Dnes, tj.5.8.2009 se objevil na stáncích dosud v Čechách nevydaný film s Louisem de Funésem Jak vykrást banku. Otázka hlavního dabéra byla vyřešena poněkud překvapivě - zhostil se jí imitátor Václav Faltus. Na druhou stranu to zas takové překvapení není - kdo jiný než imitátor dokáže "imitovat" hlas jiného herce? Co jsem já měl možnost posoudit, z ukázek které jsou na DVD Profesionálové 11, není to vůbec špatná volba. Ba co víc - řekl bych, že výborná. Svou roli v tom jistě hraje i fakt, že dosavadní náhradníci Františka Filipovského (Krampol, Lábus, Postránecký, snad i Císler?) ač se snažili, kvalit FF nedosáhli ani ze třetiny. U Faltuse je to podle mě jiné - není to Filipovský, ale hodně, zatraceně hodně se mu přibližuje. Zatím jsem lepší dabing neslyšel. Ale nechci Vás ovlivňovat. Hlasujte podle sebe! Výsledky budou jistě zajímavé.


Já to tušil, já to věděl...

90% z vás vnímá Pierre Brice opravdu jako apačského náčelníka. Winnetou je prostě věčný, stejně jako Lenin (musí se s tím holt smířit). Přiznám se že vidět ho v nějaké jiné roli a bez tomahawku v ruce, taky by mě to překvapilo. Pouze tři z vás ho berou jako jednoho z francouzských herců a jen dva nevěděli, že je to Francouz. Zřejmě si myslí, že je Indián. Na tom ovšem není nic divného. Takže, otázka kolem Winetoua je jasná, tak vzhůru do dalších anket - tentokrát se týkají spíš webu jako takového.

Patrick Bruel

se stal nejpřitažlivějším francouzským hercem, dostal od vás rovnou pětinu všech hlasů, tedy 20% , což je 50 hlasů. Druhý skončil Benoit Magimel se 16%, na třetím místě pak "taxikář" Sami Naceri (12%). Těsně za ním se umístil Frédéric Diefenthal s 11 procenty, pátým krasavcem byli shodně Richard Anconina a Eric Defosse - 9%. Osm procent pak získal Vincent Cassel, a na posledních dvou příčkách se shodně umístili Romain Duris a Cédric Chevalme se sedmi procenty, což představuje asi 17 hlasů. Ankety se zúčastnilo 250 hlasujících.

Je dobojováno!

Dnes 15. ledna 2007 ve 23:40 dosáhl tento web návštěvnosti 100 000 lidí! (spočítal jsem si, že kdyby se všichni tihle lidé natáhli za sebou na dálnici D1 - v odstavném pruhu, samozřejmě - dosáhli by z Prahy až do Brna, to je už pořádnej řetěz :-). Nutno dodat, že situace se dnes ještě zdramatizovala výpadkem serveru, jak jste možná kolem poledne zaregistrovali, nicméně před půlnocí už bylo všechno jasné - šťastný vítěz je David z Červenky, což je jak jsem si zjistil, obec kousek od Litovle, takže cena - DVD 100 000 dolarů na slunci poputuje na Moravu. Díky Vám všem, a nebuďte smutní, že jste nevyhráli, příležitostí bude na tomto webu ještě dost.
Dobrou noc Vám přeje Tom Key.

Pozor - nová soutěž!

Jak jste si jistě všimli, počet návštěvnosti tohoto webu se pomalu,ale nezadržitelně blíží k magickému číslu 100 000. To je také důvodem, proč jsem se rozhodl uspořádat soutěž o stotisícího návštěvníka. Dle mých odhadů k tomu dojde mezi 15 - 16.1.2007. Vše, co můžete pro svou výhru udělat, je tedy být připraven online a sledovat webovské počítadlo vlevo nahoře (přístupy jsou počítány z každé IP adresy jen jednou denně, to znamená, že nelze zavírat a otvírat stránky tak dlouho, až se vám napočítá kýžená cifra).
Pokud se zrovna vám objeví na počítadle rovných 100 000, neváhejte a stiskněte na klávesnici PRT SCR (Print Screen), čímž se do schránky uloží otisk obrazovky, otevřete libovolný obrázkový editor, pomocí kláves Ctrl+V nebo příkazu vložit vložíte otisk obrazovky do editoru a uložíte jako jpg nebo bmp obrázek, který mi neprodleně odešlete na mail: tom.key@seznam.cz. Pro uživatele Apple Mac: Klávesou Jablíčko+Shift+4 uložíte výřez obrazovky s počítadlem rovnou na plochu, odkud ho můžete rovnou poslat mailem.
Ve stejnou dobu mi přijde upozornění od počítadla, že stav je 100 000 a máme tady výherce, na kterého čeká zcela stylově DVD 100 000 dolarů pod sluncem, což je film s Jean-Paulem Belmondem a Lino Venturou.
Takže přeji všem hodně štěstí!

Anketa o nejkrásnější herečku je u konce!

A zde je vítězka - je to Sophie Marceau s 26 hlasy! Nutno uznat, že po celou dobu ankety jí neustále šlapala na paty Monica Belluci, která nakonec skončila druhá s 24 hlasy. Na třetím místě se umístila pohledná Laetitia Casta (11 hlasů) a bramborová medaile připadla Isabelle Adjani (9 hlasů).

Další pořadí:
Juliette Binoche - 6 hlasů
Ludivine Sagnier - 5 hlasů
Vanessa Paradis - 4 hlasy
Emmanuelle Beart, Ariele Dombasle, Julie Depardieu - 3 hlasy
Milla Jovovich, Natacha Regnier - 2 hlasy
a poslední "Brutální Nikita" Anne Parillaud - 1 hlas

Pozor, pozor!

Připravil jsem si pro vás záludný kvíz - se sladkou odměnou za vyluštění. Podstatou kvízu je dopátrat se křestního jména jednoho známého Francouze. Až ho budete znát, řeknu Vám, co dál. Takže: jste připraveni?
Křestní jméno patří Francouzovi, jehož: švagrem je francouzský skladatel, který složil hudbu k francouzskému filmu o jednom obchodníku s obrazy který byl posedlý získáním zvláštního obrazu, a kde hráli dva známí herci, jejichž obličeje se nacházejí v hlavičce tohoto webu.
Máte to? Tak vyplňte toto jméno do následujícího políčka (malými písmeny) a potvrďte tlačítkem...


Vyhodnocení ankety o nejlepšího skladatele hudby k francouzským filmům!

Byl to tedy boj, to Vám řeknu. Zvítězil Raymond Lefévre těsně před Michelem Magne, třetí místo obsadil Philipe Sarde.

Raymond Lefevre (série Četníků, Jo, Zelňačka) 118 hlasů
Michel Magne (Fantomas, Bídníci, Melodie podzemí, Opice v zimě) 116 hlasů
Philipe Sarde (Policajt nebo rošťák, Hrbáč, Veselé velikonoce, Smrt darebáka) 96 hlasů
Vladimir Cosma (Velký blondýn, Zvíře, Otec a otec, Kopyto) 95 hlasů
Francois de Roubaix (Piti Piti Pa, Samuraj, Ho!, Smůla, Ďábelsky váš) 60 hlasů
Ennio Moriconne (Profesionál, Sicilský klan, Strach nad městem, Dobrodruh) 33 hlasů
Francis Lai (série Prohnilí, Cesta zhýčkaného dítěte, Muž a žena) 15 hlasů
Claude Bolling (Borsalino, Muž z Acapulca, Svatý rok, Povídka o policajtovi) 12 hlasů
To je ale hezkej chlapeček, jak se jmenuje?

řekl by Josef Abrhám coby inženýr Králík :-).No zdá se, že vás už nenachytám - 44 z vás správně označilo tohoto klučinu jako Jeana Reno. Jen 8 lidí se zmýlilo. Budu na vás muset vymyslet něco těžšího. Ale než to vymyslím, je tady anketa o nejlepšího SKLADATELE hudby k francouzským filmům. Vím, všichni jsou výborní, ale jeden z nich musí být zkrátka nejpopulárnější - a toho zvolíte právě VY!!! Jelikož bude opravdu těžké se rozhodnout, tak jsem pro tentokrát vypnul ochranu proti vícenásobnému hlasování, takže můžete hlasovat pro víc osobností najednou. Takže do toho!

Kdo je nejlepší obchodník?

Zdá se, že co se týče obchodování, máte v tom jasno - nejlepší je v tomto oboru Gerard Depardieu. Přestože on sám tvrdí, že neví kolik má peněz, jeho jméno se skutečně prodává dobře. Polovina z vás si to myslí taky. Tři z vás oceňují producentský cit Alaina Delona a dva J.P.Belmonda. Pierre Richard, Jean Reno a Christian Clavier dostali každý po jednom hlase.

Přátelé,

tak přesně tohle jsem předpokládal - 19 z vás, tj. dvě třetiny si myslí, že AURORA AUTEUIL je dcerou Bruno Cremera. Pouze sedm z vás (modří už vědí) uhodlo správně že filmová dcera Daniela Auteuila ze snímku Válka policajtů je jeho dcerou i ve skutečnosti. Nutno přiznat, že když jsem ji viděl ve filmu, okamžitě mě napadla tahle anketa, protože sám bych přísahal, že je dcerou Cremera, podle té neuvěřitelné podoby. Až titulky mě vyvedly z omylu.
Ale vlastně je tu ještě jedna možnost, na kterou jsem málem zapoměl. Že by Bruno Cremer byl takový kanec? Inu, v hereckém prostředí se stávají různé věci :-)

Anketa o nejoblíbenější filmovou muziku

je u konce. Na prvním místě se překvapivě umístili hned dva giganti - Vladimir Cosma a Ennio Morricone, pkteří získali shodně po 40 hlasech, Cosma za Velkého Blondýna a Morricone za Profesionála. Třetí místo obsadil Raymond Lefévre a jeho nestárnoucí Pochod četníků (28 hlasů). De Roubaix zabodoval s Piti-piti-pa (4.místo-19.hlasů) a Michel Magne s Fantomasem (5.místo-18.hlasů). Dále opět Vl.Cosma a Hračka (6.-17) následován Phillipe Sardem s Policajt nebo rošťák (7.16) - to je moje nejoblíbenější melodie.

Výsledky kvízu

Belmondo-Delon: Borsalino, Buď hezká a mlč, Poloviční šance
Delon-Funés: Ďábel a deset přikázání
Gabin-Marais: ---
Funés-Gabin: Napříč Paříží, Tetovaný
Marais-Funés: Kapitán Fracasse, Fantomas, Fantomas se zlobí, Fantomas kontra Scotland Yard
Richard-Belmondo: ---
Delon-Gabin: Dva muži ve městě, Sicilský klan
Richard-Delon: ---
Funés-Belmondo: ---
Marais-Belmondo: Bídníci 20.století

Výsledky starších anket:
Hlasování o nejkrásnější herečku
1.Jacqueline Bisset, Myléne Demongeot, Marlene Jobert12
2.Eve Béart, Claude Gensac 8
3. Simone Signoret, Catherine Deneuve5
4.Romy Schneider, Marie Laforet4
5.Jane Birkin3
6.Mireille Darc2
Výsledky hlasování o nejoblíbenějšího současného herce a herečku
1.Gerard Depardieu10
2.Jean Reno9
3.Audrey Tatou6
4.Alain Delon14
5.Sophia Marceau,Sami Nacery,Vanessa Paradis,Christian Clavier,Milla Jovovich4
6.Eric Defosse,Daniel Auteill7
Výsledky hlasování o nejlepšího herce a herečku
1.Jean-Paul Belmondo84
2.Louis de Funés25
3.Pierre Richard15
4.Alain Delon14
5.Jean Gabin, Annie Girardot, Romy Schneider8
6.Lino Ventura7
7.Michel Galabru, Jacqueline Bisset6
8.Jean Marais, Marie Laforet, Claude Gensac5
9.Myléne Demongeot4
10.Catherine Deneuve, Marléne Jobert3
Výsledky hlasování o nejoblíbenější film s Jean-Paul Belmondem
1.Policajt nebo rošťák12
2.Muž z Acapulca11
3.Eso es8
4.Profesionál7
5.Zvíře5
6.Veselé Velikonoce4
Výsledky hlasování o nejoblíbenější francouzskou komedii
1.Policajt nebo rošťák21
2.Série Četníků ze St.Tropez17
3.Zvíře15
4.Muž z Acapulca11
Výsledky hlasování o nejoblíbenější hlášku z francouzských komedií
1.Sem se mi dívejte!! (Louis de Funés - Četník ze St.Tropez)21
2.-3.Co to se mnou je? Cítím se jako kuře! (J.P.Belmondo - Zvíře)14
2.-3.Anděli strážnej, kde se zas flákáš! (J.P.Belmondo - Veselé Velikonoce)14
4.Yes-no-okay, call me Washington! (J.P.Belmondo - Muž z Acapulca)13
5.Tlusťochu, zaplať! (J.P.Belmondo - Policajt nebo rošťák)11
6.To jsem nebyl já, co jsem vám před chvílí volal! (P.Richard - Jsem nesmělý, ale léčím se)10