Jean Reno se s plátnem rozloučí

/ 28 října, 2003

Představitel tvrdých chlapů na filmovém plátně Jean Reno má jasno – za pět let s hraním skončí. Jak řekl v rozhovoru pro list Le Parisien, chce se víc věnovat rodině.
Pětapadesátiletý úspěšný herec, který účinkoval ve filmech jako Návštěvníci, Brutální Nikita, Mission: Impossible nebo Purpurové řeky, dospěl k názoru, že rodina je to, na čem mu záleží nejvíc.
Rodina má přednost
„Takže budu hrát do šedesáti a pak s tím skončím. Mám čtyři děti, z toho dvě malé. Myslím, že to je nejdůležitější,“ říká v rozhovoru zveřejněném u příležitosti premiéry komedie Tais-toi (Drž hubu!).
Se svými dětmi je zjevně spokojen. „Neberou drogy, mluví slušně, pracují.“ Ty malé si prý dělají trochu legraci z toho, že mají slavného tatínka.
Příjmy netají
Reno se poprvé objevil na plátně ve svých třiceti letech, v roce 1978. Hrál i v divadle, kam by se chtěl ještě vrátit. Jak říká, nedělá mu žádné problémy mluvit o svých příjmech – za snímek Tais-toi dostal půl milionu eur (asi 16 milionů korun).
Poprvé s Depardieuem
Tento film, kde se Reno poprvé objevil po boku Gérarda Depardieua, vypráví o muži, který chystá pomstít vraždu své manželky. Spolupráce obou hereckých legend prý probíhala bez sebemenších šarvátek a Reno oceňuje zejména Depardieuovu profesionalitu, humor, ale také lidskost, která z Gérarda prý doslova srší..“

Share this Post