Komisař v důchodu – Alain Delon

/ 28 listopadu, 2003

Komisař Fabio Montale končí svou kariéru u policie a chystá se odejít do důchodu. Jeho plány však pokaždé překazí nečekaná událost. Představu o vlastní budoucnosti má komisař velmi jednoduchou. Chce žít ve svém domku na pobřeží nedaleko Marseille, vyhřívat se na sluníčku, chytat ryby a hlavně nemít už nic společného s podsvětím a všudypřítomnou mafií. Osud však na něj chystá jednu léčku za druhou: když už nastává ten správný den, v němž má Fabio Montale předat svou funkci do rukou někoho mladšího, objeví se závažný případ. A co hůř, zločin se ho vždy dotýká osobně, ať už jde o vraždu jeho blízkých kamarádů, nebo příbuzného, jehož je potřeba zachránit ze spárů nebezpečné mafie. A tak komisař chtě nechtě pokračuje ve své práci dál a jako obvykle je velmi úspěšný. Ostatně u detektivních sérií ani nelze očekávat, že by hlavní hrdina svůj případ nevyluštil, a tak i francouzský kriminální cyklus Fabio Montale není výjimkou.
Titulní postavu si v cyklu zahrál Alain Delon, který má se svým hrdinou něco společného. Také on několikrát mluvil o tom, že chce s filmováním skončit ve chvíli, kdy bude mít pocit, že stárne; před časem se zase nechal slyšet, že klasické filmy už natáčet nebude. Trpí totiž pocitem, že oproti televizním pořadům nemají žádnou šanci. Televizním producentům proto ochotně kývá na herecké nabídky – s cyklem Fabio Montale začal před třemi roky a nedávno dokončil natáčení další televizní kriminální série Frank Riva. I tady si zahrál policistu, ačkoli měl trochu pochybnosti, zda bude tento cyklus stejně úspěšný jako Fabio Montale. Ten totiž u francouzských diváků vyhrál na celé čáře a produkce se stále chlubí jeho ohromnou sledovaností.
„Fabio Montale, to jsem tak trochu já,“ řekl o své postavě komisaře po natáčení Alain Delon. Pracovní zaneprázdněností si Alain Delon léčí osobní problémy – před časem ho opustila jeho partnerka Rosalia van Breemen. Herec se proto upíná na práci a na své děti – s dvanáctiletou dcerou Anouchkou si dokonce letos zahrál v televizním film Lev.

Share this Post