Diskuzní fórum

Please or Registrovat to create posts and topics.

Filmy, kde měl hrát Louis de Funès

V roce 2014 Albert Uderzo, jeden z tvůrců hrdiny Asterixe (druhým byl René Goscinny), prozradil filmovému serveru AlloCiné, že Louis de Funès se měl ujmout role statečného Gala ve filmové adaptaci komiksu. Projekt nakonec nespatřil světlo světa, protože slavný herec odmítal nosit jeden ze specifických znaků komiksového hrdiny. O co vlastně šlo?
„Měli jsme oběd s Louisem de Funèsem, protože se nás zeptal, jestli by bylo možné natočit film s Asterixem,“ řekl nám Albert Uderzo. "Byli jsme velmi hrdí, že jsme s ním mohli poobědvat, protože je to mimořádná osobnost, v životě stejně jako na filmovém plátně. Měl k celému projektu nějaké připomínky, a v některých věcech se držel zpátky, celkově jsme ale měli, že je pro. Měl jsem ho před sebou u stolu, byl to mimořádný okamžik.“
Albert Uderzo následně objasňuje, co zhatilo účast Louise de Funèse na projektu: "Nešlo to, protože chtěl hrát Asterixe, ale bez kníru. Bál se, že by ho lidé s knírem nepoznali. Řekli jsme mu: Víš, ale bez kníru už by to nebyl Asterix, a diváci by ho takhle nepřijali. Byly tam i jiné nesrovnalosti, ale tuhle podmínku si zpočátku prosazoval on."
Aby Louis de Funès mohl vklouznout do kůže Asterixe, bylo by tedy nutné oholit hrdinovy ​​pověstné kníry, což by pro fanoušky komiksu i diváky bylo něco neakceptovatelného. Mrzet nás to může dvojnásob, protože Obelixovy pruhované kalhoty měl v této adaptaci obléknout nikdo menší než Lino Ventura.
Ve filmové adaptaci komiksu Asterix a Obelix kontra Caesar se nakonec o mnoho let později objevili v hlavních rolích Christian Clavier a Gérard Depardieu.

V osmdesátých letech po natočení snímku Četník a četnice, se jednalo o obsazení Louise de Funèse do válečné komedie Děda se dal na odboj, kterou režíroval Jean-Marie Poiré. Několik dní před začátkem natáčení bohužel herec zemřel.
Děda se dal na odboj je adaptací divadelní hry, kterou napsali Martin Lamotte a Christian Clavier. Odehrává se ve Francii za druhé světové války, konkrétně za německé okupace, a líčí dobrodružství odbojářů a kolaborantů. Herecké obsazení této komedie září sbírkou dobových hvězd. Chybí jen Louis de Funès.
Slavný herec navštívil představení hry a setkal se s herci a scénáristy, aby s nimi probral koncept filmu. Námět ho hodně zaujal. Louis de Funès měl hrát roli Hitlerova dědečka nebo nevlastního bratra. Herec však zemřel na infarkt 27. ledna 1983, tři týdny po návštěvě tohoto slavného představení.
Louis de Funès tak nemohl zazářit v tomto francouzském filmu, který se nakonec stal kultovním, ale v myslích lidí bude mít stále své místo. Film byl také věnován hercově památce. Role dědečka se nakonec ujal jeho parťák ze série Četníků Michel Galabru, zatímco Jacques Villeret si zahrál Hitlerova nevlastního bratra. Byla to milá pocta herci, který na vlastní oči viděl rostoucí potenciál této nové generace herců a hereček.
Dnes je film Děda se dal na odboj považován za povinnou součást francouzské kinematografie, ale v době uvedení do kin tomu tak nebylo! V tisku byl snímek hodně kritizován. Myslíte si, že by se mu dostalo lepších recenzí, kdyby v něm hrál král komedie Louis de Funés? To je otázka, která již navždy zůstane nezodpovězena...