Diskuzní fórum

Please or Registrovat to create posts and topics.

Les Films Corona

Společnost Les Films Corona, se sídlem na 40 rue Diderot v Nanterre, byla založena dne 25. října 1955 a ukončila svou činnost l9. března 1988. Založili ji Robert Dorfmann a Henri Bérard. Od 50. do 70. let byl Dorfmann považován za jednoho z největších francouzských producentů, který dosáhl úspěchů ve velmi odlišných žánrech. Prokázal svůj eklekticismus a byl známý tím, že podstupoval velké riziko, například v komediálním trháku Smolař (1965), kterému vyčlenil neúměrné prostředky ve srovnání s ostatními dobovými komediemi. Jeho posledním úspěchem byl další hazard: velkorozpočtový americký film Motýlek (Papillon, 1973), který spojuje dvě světové hvězdy, Steva McQueena a Dustina Hoffmana, vyrobený nezávisle na hollywoodských šéfech a vlastně proti jejich vůli.
V prosinci 1987 koupila Les Films Corona společnost Financière Robur. Společnost Robur se v roce 1992 sloučila s UGC Droits Audiovisuels a v roce 1996 ji získala společnost Canal+. Katalog Corona Films je dnes integrován do seznamu filmů StudioCanal.
Během pandemie Covid-19, během prvního lockdownu ve Francii, televize znovu vysílala klasická díla národní kinematografie, z nichž některé produkoval Robert Dorfmann: mnoho diváků si s úžasem všimlo názvu produkční společnosti, který jim připomněl koronavirus.