Mimi Coutelier

/ 22 ledna, 1956

22.1.1956 – Dunkerque, Francie
Vzpomínáte si na ženu, které se tak „nesměle“ a neúnavně dvořil Pierre Richard ve filmu Jsem nesmělý, ale léčím se? Dany Coutelier, známá jako Mimi Coutelier pochází z pětičlenné rodiny, jejíž matka je polského původu a otec pracuje jako přístavní dělník v přístavu Dunkerque. Jako nejmladší absolventka ročníku musela přerušit studium a pracovala na trzích, ale náhodou se přihlásila do soutěže Miss Flandry, kterou v roce 1972 vyhrála. Se sto franky v kapse opustila rodinu, živila se příležitostnými pracemi a zúčastnila se soutěže Miss Francie, kde skončila druhá. Když přijela do Paříže, stala se modelkou.
Miss Paříž byla zvolena 17. ledna 1975, když jí bylo necelých devatenáct let, soutěžila o oficiální titul Miss Francie a v kabaretu Galerie 55 se seznámila s Pierrem Richardem. Obsadil ji do svého filmu Jsem nesmělý ale léčím se, spolu s Aldou Maccionem. V Saint-Tropez ji seznámil se svým přítelem Jeanem Yannem, vdovcem, který se právě rozešel s Nicole Calfan. Následující rok se stala jeho přítelkyní.
Souběžně s kariérou modelky jí herec a komik, který se stal režisérem, svěřil hlavní role v několika svých filmech. V roce 1982 byla kostýmní výtvarnicí Ertéova filmu Deux Heures moins le quart avant Jésus-Christ, v němž hrála Kleopatru v průhledné tunice.
Poté s Yannem odjeli do Los Angeles a společně se zapsali na filmovou fakultu Kalifornské univerzity. V roce 1985 dokončila Mimi bakalářské studium žurnalistiky a literatury. Po sporech s Jeanem Yannem se od sebe odstěhovali. Zatímco ona si oficiálně ponechala svůj domov v Kalifornii, on žil převážně v Paříži, kde ho drželo jeho podnikání. S finanční podporou svého partnera, který pracoval především jako producent, se stala módní návrhářkou a vytvořila kolekce pánských obleků. Navrhla a ušila více než 800 kostýmů pro film Liberté, Égalité, Choucroute.

1985
Liberté, égalité, choucroute

1982
Ve tři čtvrtě na dvě před Kristem

1979
Je te tiens, tu me tiens par la barbichette

1978
Jsem nesmělý, ale léčím seShare this Post