Reno a Dujardin ve filmu Cash

/ 23 dubna, 2008

Premiéra filmu Cash je naplánována na 23. dubna 2008. Režii měl Eric Besnard, a ve filmu si zahrají Jean Reno, Jean Dujardin, Valeria Golino a další. O čem to je: Cash je profesionální lupič. On a jeho parta připravují velkou akci. Ale v tomto prostředí spojenců a různých zvratů, každý hraje dvojí hru a teprve závěrečné minuty prozradí, kdo stojí na čí straně.
Pro svůj návrat k režii Eric Besnard chtěl vytvořit jemný scénář, bez násilí a především se stylem. Když poukázal na to, jakými filmy byl inspirován, ukázalo se že jeho skromnost s inovací vytvořily nový žánr: gangsterka beze zbraní. Tento proces je jednoduchý: Vezměte si hollywoodský úspěšný film, nahraďte jeho oslnivé mezinárodní hvězdy francouzskými herci kteří si osvojili umění zcela samostatně, v tomto případě Jean Dujardin a Jean Reno, a zejména zajistěte filmu chytlavý název a švih, který se opírá o předlohu.
Režisér zde těží z osvědčeného modelu parodií. Ale přestože pečlivě vzal na vědomí klišé filmů které napodobují, občas působí snímek nešikovně a těžkopádně. Stále koherentní, nedostačující tempo a hromadění scén nenavazujících na sebe občas dost nudí a škodí filmu, který nakonec shlédneme do závěru už jen ze zvědavosti. Mělo by být poznamenáno, v této souvislosti, že Eric Besnard zvolil tak, aby jeho film začínal na konci, což by mohlo být jednou z příčin nedostatku celistvosti. Co se týče reklamního plakátu, ten informuje diváka správně o potenciálu filmu: Lehká, uvolněná a jednoduchá francouzská parodie.

Share this Post