, tyto stránky právě prohlíží: Francais English vytisknout přidat k oblíbeným
© 2002-2008 TK Webdesign • min. 800x600 • Firefox | Explorer | Safari | Mozilla • Stav počítadla:

14. 3. 2011
Dosud nevydané filmy s Louis de Funésem na DVD!

Všechny fanoušky snad nejslavnějšího francouzského komika Louise de Funese potěší premiérové vydání komedie „Nevídáno, neslýcháno“, která by se měla objevit na novinových stáncích již 15. dubna. Na nesmrtelnou sérii dabingů Františka Filipovského tentokrát navázal imitátor a dabér Václav Faltus. V následujících týdnech se pak v trafikách objeví další a rovněž premiérová vydání filmů „Karamboly“, „Taxi, maringotka, korida“ a „Co na to Fripouillards?“. I zde se s nezapomenutelnou mimikou francouzského velikána rozhodl spojit svůj hlas pan Faltus.

O tom, jakým způsobem vlastně probíhala příprava jednotlivých dabingů, a také o aktuálních informacích ohledně přesných termínů vydání jednotlivých DVD se dočtete v dubnovém čísle časopisu Program, na www.northvideo.cz a samozřejmě také na našich stránkách www.francouzskyfilm.cz.

Stručné obsahy připravovaných filmů

KARAMBOLY (Carambolages)

Louise de Funese si v roli cynického a prospěchářského šéfa cestovní kanceláře okamžitě zamilujete, ačkoli jeho podřízení by vaše nadšení rozhodně nesdíleli. Společně s ním se zde představí i Jean-Claude Brially. V jedné z rolí uvidíte i Alaina Delona, jehož první a poslední setkání s Louisem de Funesem před kamerou bezesporu patří ke kuriozitám.

NEVÍDÁNO, NESLÝCHÁNO (Ni vu, ni connu)

V příběhu o nenapravitelném pytlákovi, jenž dodává zvěřinu do všech domácností malého městečka a kterého marně pronásleduje obecní četník, Louis de Funes zazářil poprvé. Zde se pro změnu objeví i známý komik Pierre Mondy (např. komedie Dárek). Ve snímku inspirovaném zlatou érou němých grotesek Funes předvedl velkolepý ohňostroj nápadů a gagů, které jej později proslavily.

TAXI, MARINGOTKA A KORIDA (Taxi, roulotte et corrida)

Louis de Funes jako svérázný a rtuťovitý taxikář Maurice Berger se nechá přesvědčit, aby řemeslo na chvíli pověsil na hřebík, naloží rodinku do obstarožního karavanu a společně odjíždějí na vytouženou dovolenou do Španělska. Lze ovšem tušit, že to nebude žádná letní idylka.

CO NA TO FRIPOUILLARDS? (Fripouillards et Cie)

Dva veteráni italského filmového humoru, Antonio di Bisanzio, známý pod pseudonymem Toto, a Aldo Fabrizi, se ve snímku o roztržitém inspektorovi potkávají s vycházející hvězdou francouzské kinematografie Louisem de Funesem. Přestože od jeho vzniku uběhlo již padesát let, film dodnes působí svěže a sympaticky.

28. 2. 2011
Zemřela Annie Girardotová

Ve věku devětasedmdesáti let dnes v Paříži zemřela francouzská herečka Annie Girardotová. Filmová hvězda především 70. a 80. let trpěla v posledních letech Alzheimerovou chorobou. Za půl století svého působení na filmovém plátně hrála po boku takových hvězd jako byl Yves Montand, Jean Marais či Phillippe Noiret. V době své největší slávy se pohybovala střídavě na francouzské i italské scéně.

Girardotová je mimo jiné autorkou pamětí s názvem Horká krev. Odchody a návraty. Vzpomíná v nich především na svou práci a na lidi, se kterými se při ní setkala. "Můj Louis, moje životní láska, ztělesněná laskavost," tvrdila o údajně nesnesitelně protivném Louisi de Funésovi, s nímž natočila jediný film Jeden hot a druhý čehý.

Dvorní dabérkou Girardotové byla Věra Galatíková. "Mám občas dojem, že máme něco společného – nejen barvu hlasu, ale především podobný způsob cítění. Když ji dabuju, tak cítím dopředu, co udělá, protože bych ve stejné chvíli udělala totéž," vyprávěla o ní česká herečka v roce 1979.

Za účasti mnoha významných osobností se v pátek 3. března v Paříži v kostele Saint-Roch konal pohřeb. Zavítali na něj například herec Alain Delon, herečka Mireille Darc, režisér Claude Lelouch i politici včetně ministra kultury Frédérika Mitterranda.

17. 11. 2009
12. Festival francouzského filmu

12. ročník Festivalu francouzského filmu, který se koná od 19. do 25. listopadu v Praze a sedmi městech v České republiky, představí bohatý program a mnoho novinek: velký počet filmů, nový vizuál, nové internetové stránky a novou sekci.
Vedle předpremiérových snímků festival přestaví pět sekcí. V Soutěži – výběru české kritiky se utká o Cenu diváků deset neuvedených filmů zvolených českými filmovými novináři. Sekce Panorama je věnována koprodukčním snímkům a zavede diváka za hranice Francie například s filmy Jaffa, La Vida Loca či Na chvíli svobodní. Večer krátkých filmů představí jedinečný průřez současnou francouzskou krátkometrážní tvorbou. Francouzské Filmové hity budou uvedeny v osmi festivalových multiplexech. Nová sekce Ciné Classique nabídne možnost se seznámit s velkými díly, které proslavily francouzskou kinematografii, nebo si je znovu připomenout.

Festival se koná v celkem 14 partnerských kinech: v Kině 35 Francouzské institutu v Praze, v kinech sítě Europa Cinemas (Praha – Lucerna a Světozor, Brno – Art, České Budějovice – Kotva, Hradec Králové – Centrál), v multikinech Palace Cinemas Slovanský dům v Praze a Velký Špalíček v Brně a v multikinech CineStar v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě, Pardubicích a Plzni. Všechny filmy jsou uváděny v původním znění s českými titulky nebo dabované do češtiny.
Ve spolupráci s agenturou Euro RSCG se Festival francouzského filmu letos představí novým vizuálem. Novinkou letošního festivalu jsou také internetové stránky www.festivalff.cz.
Vstupné na festivalové projekce je 89 Kč. Počet návštěvníků loňského ročníku festivalu překročil 17 000. V roce 2008 bylo na česká plátna uvedeno 18 filmů francouzské produkce včetně koprodukcí a návštěvnost překročila 550 000 diváků.

22. 7. 2009 - aktualizováno 5. 8. 2009
Tak dnes ráno se "nový" film s Louisem de Funésem objevil na stánkách. Název je Jak vykrást banku, a v roli Funésova dabéra se tentokrát představil premiérově Váckav Faltus. Hlasujte v anketě, jak se vám tento dabing líbí, či nelíbí!

Další skvost francouzského filmu na DVD!

V nejbližších dnech vyjde na labelu North Video další skvost francouzského filmu 60.let - komedie Vylupme banku! se skvělým Louis de Funésem, pro kterého rok 1964, kdy byla tato komedie natočena, znamenal raketový vzestup mezi největší francouzské hvězdy - v tomto roce totiž natočil první díly Fantomase a Četníka. Těm ale předcházela právě tato komedie (někdy překládaná jako Vyhoďme do povětří banku), kde Funésovi sekundovali Jean-Piere Marielle, Claude Pieplu nebo Jean Lefebvre. Odkaz na stránku North Video s informací o filmu je ZDE.

8. 4. 2009
Jean-Louis Trintignant v Praze

Dnes, tj. 8. dubna 2009 v 15 hodin jsem měl tu čest zúčastnit se tiskové konference, kterou pořádal Francouzský institut v Praze při příležitosti pořádání Týdne současného francouzského divadla, a to za účasti slavné filmové a divadelní hvězdy, Jeana-Louise Trintignanta.
Tiskovka (za účasti naší České televize) se pořádala v malé galerii v suterénu Francouzského institutu, takže atmosféra byla vpravdě komorní, také díky počtu pozvaných, který nepřevyšoval šedesát lidí. Slavný herec byl přivítán potleskem hned jak sešel dolů po schůdkách. Přestože už mu táhne na osmdesátku, je to stále velice šarmantní pán s pronikavým pohledem, uvážlivými gesty a navíc velice kultivovaný a vtipný, jak jsme měli možnost poznat. Na úvod poznamenal, že je rád v Praze, přestože zrak mu již moc neslouží, ale "něco přece ještě vidím".
Ač je to těžko uvěřitelné, Jean-Louis navštívil Prahu (a vůbec Českou republiku) poprvé v životě. Sice se v šedesátých letech díky natáčení filmu Muž který lže (L'Homme qui ment - 1968) podíval na Slovensko, ale natáčel v ateliérech Koliba, a na prohlídku Čech nezbyl čas. Jak to sám okomentoval - "Přátelé se mě ptali: A byl jsi už v Praze? Já na to: Ještě ne. A byl jsi aspoň v Budapešti? Ano, tam jsem byl..."
Vzpomínaly se tedy jeho nejznámější a nejoblíbenější filmy, mezi které on sám zařadil slavný snímek Muž a žena, Muž a žena po dvaceti letech, Moje noc s Maud a další. Vzpomínal na režiséra Bertolucciho, kterého si velice váží pro jeho poetické vypravěčské umění, mluvilo se i o jeho vinařské vášni (již přes deset let vlastní vinice na jihu Francie a vyrábí skvělé víno, které má ve znaku orla s roztaženými křídly). Sám se cítí být pravým "jižanem Francie", dokonce prozradil, že nyní sídlí asi deset kilometrů od vesničky, kde se narodil (Piolenc v jižní Francii).
Mluvilo se o jeho pražském vystoupení - bude předčítat básně Jacquese Préverta, což byl, podle jeho slov, velice rázný, výbušný až anarchistický básník, takže Jean-Louis cítil, dle vlastních slov, malý politický problém předčítat jeho básně právě nám, Čechům, kteří jsme zažili hodně nejistých a těžkých časů.

Při otázce, zda ho nemrzí, přestože se dlouhá léta věnuje divadlu, že dostává stále otázky ohledně svých filmových rolí, odpověděl, že ne - film patří k jeho životu stejně jako divadlo, a jelikož film je viditelnější, je tedy logické, že více lidí zná spíše jeho filmové snímky.
Také dodal, že nelituje toho, že už přes deset let nenatočil žádný celovečerní film (s výjimkou roku 2003, kdy si zahrál po boku své dcery Marie a Christophera Lamberta v komedii Janis a John), neboť když se podívá na dnešní snímky, a jejich scénáře, neshledává na nich nic zajímavého. Nicméně připustil, že by si rád zahrál v nějakém filmu, pokud by se naskytla příležitost a byl by to scénář, který by ho zaujal. Podle svých slov mu jeho přátelé, a dokonce i jeho doktor radí, že by měl točit filmy - tak uvidíme...doufejme že to vyjde.
Řeč přišla i na jeho automobilovou vášeň - svého času byl výborným automobilovým závodníkem, což zužitkoval i v pár svých filmech. Na otázku, kterou situaci si nejvíce pamatuje, bez váhání odpověděl, že to byl jeden závod série 24 hodin Le Mans, když mu na okruhu v rychlosti 325 km/h praskla přední pneumatika. Tehdy si pomyslel, že je to jeho konec, ale ačkoli auto zcela zdemoloval, vyvázl téměř bez zranění.
Svůj vtip prokázal Jean-Louis při otázce, jaké výhody spatřuje ve stáří. Žádné, snad jen to, že se člověk nebojí smrti, odvětil. Na další otázku překvapené novinářky, která zněla: Ale víte toho teď už mnohem víc, ne? odpověděl suše: Ano, vím, ale k ničemu to není...
Jelikož tiskovka trvala pouhých 20 minut a už se pomalu chýlila ke konci, byl herec zaplaven žádostmi o autogram, a trpělivě podepisoval jeden list za druhým, přestože to už nebylo v časovém plánu. Nakonec musela zasáhnout příslušná manažerka tiskovky, která francouzskou hvězdu vysvobodila z chumlu fanoušků.
Nakonec jen moje malá, osobní poznámka (to už nemusíte číst :-). Myslím, že občas je velice milé prožít takové setkání, s člověkem, kterého znáte jen prostřednictvím plátna, či chladné obrazovky. Najednou před vámi stojí, podáváte mu ruku a zjišťujete, že to není modla, stroj, nebo ikona, ale člověk jako vy, jen trochu starší, a zkušenější, a slavnější, ale je to člověk. Měl jsem tu možnost vidět zblízka pár slavných lidí - Rolling Stones, Bruce Springsteena, Paula McCartneyho, Petera Gabriela, Davida Bowieho, Krise Kristofersona. A tohle setkání s hvězdou francouzského filmu - Jean-Louisem Trintignantem - patří mezi ně.
Tomáš Kejmar.

14. 1. 2009
V Paříži je dnes premiéra nového Belmondova filmu!

Na plátna kin se dnes vrací Jean-Paul Belmondo, jeden z nejoblíbenějších francouzských herců všech dob. V psychologickém dramatu režiséra Francise Hustera Un homme et son chien (Muž a jeho pes) hraje starého muže, který se náhle ocitne na ulici a jehož jediným společníkem je jeho pes. Film byl ve Francii netrpělivě očekáván, první recenze ale říkají, že snímek je příliš patetický, místy teatrální a především velmi smutný a že jde pravděpodobně o hercův poslední film.
"První diváci odcházeli ze sálu se slzami v očích a recenzenti se shodují, že možná nebylo nutné ukazovat herce v tomto stavu, kdy má problémy s artikulací i s pohybem," říká francouzský zpravodaj ČRo Jan Šmíd. "Noviny jsou toho plné, dnešní premiéra bude smutná i proto, že před dvěma dny odešel navždy producent Claude Berry," dodává.
Záznam francouzského zpravodaje pro ČR 1
Belmondo díky své vůli i péči lékařů opět mluví a chodí, i když o holi. Jeho pravá ruka je stále bezvládná. Svůj film věnuje mladým handicapovaným lidem, s nimiž se během své dlouhé rekonvalescence setkal. "Viděl jsem dvacetileté, kteří na tom byli o hodně hůř než já. Když jsem odcházel z nemocnice, přísahal jsem si, že se budu bít, abych jim ukázal, že se ještě dá něco dělat," řekl.
"Pro tuto roli to byl buď Belmondo, nebo nikdo. Jen on mohl ztělesnit toho člověka, který se nikdy nenechá srazit a ze všeho se zvedne. Jean-Paul je takový ve skutečném životě." říká o filmu jeho režisér Francis Hustler.
Film nově zpracovává látku snímku Umberto D., který v roce 1951 natočil italský režisér Vittorio De Sica. Vedle Belmonda v něm hraje řada jeho slavných kolegů, třeba Max von Sydow, Robert Hossein, Pierre Mondy a Françoise Fabianová. Mladou dívku, která se chce starce ujmout, hraje Hafsia Herziová. Huster prý doufá, že Belmonda získá pro své plánované nové zpracování amerického filmu z roku 1965 Cincinnati Kid, ve kterém se pokerový šampion střetává s mladým amatérem. Belmondovým protějškem by měl být Jean Dujardin.

13. 1. 2009
Francouzský filmový producent a režisér Claude Berri
zemřel v pondělí ve věku 74 let. Patřil k významným osobnostem francouzské kinematografie. Kromě postu režiséra zastával mezi léty 2004 a 2007 i funkci prezidenta Francouzské filmotéky. Již v roce 2006 ale utrpěl první mozkovou příhodu. Druhá jej postihla právě uplynulou sobotu; po ní byl převezen do nemocnice, kde po dvou dnech zemřel.
Berri (vlastním jménem Langmann) začínal u filmu počátkem 50. let jako herec, kde navázal mnohá přátelství se svými kolegy - což mu později, když přešel k produkci a režii, umožnilo snadno obsazovat své filmy. Hned jeho první dílo, krátkometrážní snímek Le Poulet (Kuře), získal Oscara.
V 60. letech proslul autobiografickým snímkem Pépe a Claude (1967) o židovském chlapci, který je poslán za války na venkov k antisemitskému dědečkovi a musí předstírat, že je katolík. Film úsměvně líčí sbližování hocha a dědečka, a nenásilně přitom demaskuje bezdůvodnost nenávisti. K jeho dalším úspěchům patří vztahová mozaika Miluji vás (1980) s Catherine Deneuvovou a v roce 1986 dvoudílná adaptace románu Marcela Pagnola Živá voda nazvaná Jean od Floretty a Manon od pramene, jež líčí osudový příběh dvou rodin na francouzském jihu z první poloviny 20. století. Více na stránce Novinky 2009

Připravuje se
José Pinheiro (Režiséři)
Jean-Michel Jarre (Skladatelé)
Alain Goraguer (Skladatelé)
Jean-Michel Defaye (Skladatelé)
Charlotte Gainsbourg (Současní)
Mathieu Kassovitz (Současní)
Michel Blanc (Současní)
Henri Jeanson (Režiséři)
Jacques Prévert (Režiséři)
Maurice Jarre (Skladatelé)
Julien Duvivier (Herci)
Jacques Vilfrid (Scénáristé)
Daniele Thompsonová (Scénáristé)
Alice Sapritch (Herečky)
Madelaine Barbulée (Herečky)
Sacha Giutry (Režiséři)
Jacques Besnard (Režiséři)
Serge Korber (Režiséři)
Michel Sardou (Hrající zpěváci)
TK Webdesign - tvorba webových stránekFrancouzský film - herci, herečky, filmy ,databázeMidway Navy Club - modelářský klub, bitevní lodě 2. světové válkyQuartetto Telemann - pražský komorní souborSimply Call - telemarketing a průzkumy trhuSběratelský kabinet Praha - pražské starožitnictvíGoodGunz - pražská rocková kapelaPP Car - autoservis, pneuservis, ToyotaPizzeria Pavaon - pizza a italské specialityKafárna Na kus řeči - pizza, těstoviny, zákusky, posezeníMecom s.r.o. - počítače, bazar, wi-fi, internetAgentura Moniss - hlídání, doučování, úklid, masážeNadační fond Úsměvy dětíPenzion a restaurace Ema, Frýdlant v ČecháchGemini - stínící technika, žaluzie, markýzyFilm High Society
24.11. 2008
Na stránku Odkazy přibyl odkaz na francouzský web Belmondova nejnovějšího filmu Muž a jeho pes. Stránky jsou velice pěkně výtvarně udělané, nicméně použité skripty trochu haprují, ale i tak se dá nalézt spousta užitečných informací. Děkuji tímto panu V.Vaňkovi za zaslání odkazu :-).
28. 7. 2008
Na stránku Novinky přibylo pár dat (vč. trailerů z YouTube) k novým francouzským filmům Cash (Jean Reno, Jean Dujardin) a Veřejný nepřítel č.1 (Vincent Cassel , Gerard Depardieu).
25. 6. 2008
K režisérům přibyl kultovní Georges Franju, autor slavného fr. hororu Oči bez tváře. (zpracoval AČ).
Mezi herečky se zařadila Andrea Ferreol, známá z filmů jako Nenapravitelný, Poslední metro, nebo Velká žranice. (zpracovala MW).
13. 5. 2008
Mezi současné herce přibyl Dominique Pinon, ač nevelkého vzrůstu, výrazná osobnost, hlavně z filmů Delikatesy, Amélie z Montmartru nebo Vetřelec: Vzkříšení. (zpracovala MW).
12. 5. 2008
Mezi současné herečky přibyla přesvědčivá Dominique Blanc, známá například z filmu C.Deneuve Indočína. (zpracoval AČ).
7. 5. 2008
Mezi současné herce přibyl Jean Marc Barr, kolega Jeana Rena z Bessonova filmu Magická hlubina. (zpracoval AČ).
25. 4. 2008
Řady filmových skladatelů v této databázi rozšířil dvorní skladatel Luca Bessona Éric Serra - filmy Brutální Nikita, Magická hlubina, Pátý element. (zpracoval AČ).
K současným herečkám přibyla (dnes již bohužel po smrti), Marie Trintignant, dcera slavného otce, známá např. z filmu Křídla slávy nebo Ponette (zpracoval AČ).
Mezi herce přibyl Jean Louis Barrault, herec a mim poválečných let. Hrál ve slavném filmu Nejdelší den anebo s J.Maraisem v Kdyby Versailles vyprávěly (zpracoval AČ).
Dále režisér a herec, přítel Louise de Funése, Robert Dhéry, známý jako ryšavý vynálezce lodi Plaváček z Louisova filmu Tonoucí se stébla chytá. (zpracoval AČ).
24. 4. 2008
Mezi herce přibyl Francis Blanche, humorná to postavička z raných filmů Louise de Funése (Salát z kořínků, Kráska dne). Hrál také v Černém tulipánovi s A. Delonem (zpracoval AČ).
Mezi současné herečky pak půvabná Chiara Mastroianni, dcera slavných rodičů Deneuve a Mastroianniho, známá např. z filmu Persepolis (zpracovala MW).
Dále mezi herce přibyl elegán Jean Dasté, spoluhráč Jeana Gabina z Velké iluze (zpracoval AČ).
Doplněn životopis legendy Catherine Deneuve (zpracovala MW).
A posledním ze dneška je Jean Sorel, známý ze starší filmové verze Dne šakala. (zpracoval AČ).
9. 3. 2008
Po dlouhé době aktualizace - k hercům přibyli Pierre Brasseur, otec Clauda Brasseura, a známý francouzský komik Fernandel, alias Don Camillo.
8. 1. 2008
Alain Resnais - zručný režisér, který začínal jako střihač, a u filmu už je úctyhodných 70 let. Přestože ho proslavily jiné filmy, natočil také film s J.P.Belmondem Stavisky.
7. 1. 2008
Ankety, ankety, ankety. Proč třikrát stejné slovo? Protože jsou hned tři najednou, a všechny se týkají obsahu tohoto webu - přesvědčte se sami na stránce s anketami.
6. 1. 2008
A už se nám to zase sype jak z rukávu - přiznám se že jsem chvíli uvažoval, kam zařadit Jacquese Tati - byl to totiž herec, režisér, komik, scénárista a producent v jednom. Ale protože jeho nejslavnějším počinem byla role pana Hulota, ocitnul se tento všeuměl jistě právem mezi herci.
5. 1. 2008
Druhou letošní aktualizací je syn jednoho z nejslavnějších - Anthony Delon to měl ze začátku hodně těžké, zbavil se však stínu svého otce, a dokonce udělal remake jednoho jeho staršího filmu (Muž ve spěchu - 2005).
4. 1. 2008
První letošní aktualizací je krásná Eva Green, známá z trojky odvázaných studentů v Bertolucciho nedávném retro snímku Snílci. Krom toho už stihla hrát v hitech jako Království nebeské nebo Casino Royale.
20. 12. 2007
Asi poslední aktualizace tohoto roku - mezi současné herečky přibyla půvabná Marion Cotillard, která ztvárnila skvělým způsobem Edith Piaf (La Móme), ale také jí známe jako přítekyni hlavního hrdiny z akčních komedií Taxi 1-3.
29. 11. 2007
Včera večer zmínila moje přítelkyně jen tak mezi řečí jméno markýze de Bois-Doré. Chvíli jsem přemýšlel, zda se tento romantický hrdina nachází v mé databázi a nakonec jsem zjistil že ne. Takže tady je - herec Georges Marchal.
27.11. 2007
Mezi herce přibyl divadelní a seriálový specialista Phillipe Caroit, muž s blankytnýma očima, známý ze seriálů Modrá hlubina a Vítr z Pyrenejí.
20.11. 2007
V Novinkách najdete starší rozhovor s režisérem Bertrandem Tavernierem, který se uskutečnil v Praze při premiéře jeho filmu Vše začíná dnes.
17.11. 2007
K hercům přibyl další známý francouzský policista - Bernard Verley coby komisař Malone.
14.11. 2007
K současným herečkám patří nyní již také Élodie Bouchez , kterou si pamatujeme z hořkosmutného filmu Vysněný život andělů nebo v dvojroli sester v Bratrstvu ticha - s G.Depardieuem.
12.11. 2007
Po dlouhé odmlce je tu opět aktualizace - k zasloužilým hercům přibyl výrazný obličej Jean-Pierre Darrase , známého jako dr.Fuchs z Dotěrného chlapa nebo jako komisař Couffard ze Slovo policajta, či jako ministr z filmu Vrátný od Maxima.
26. 10. 2007
K současným hercům přibyl Jean-Pierre Bacri , který hrál v Delonově filmu Le toutib.
23. 10. 2007
Do sekce Dabingu přibyli dva skvělí dabéři Jeana Gabina - Čestmír Řanda a Josef Větrovec.
22. 10. 2007
K režisérům přibyl francouzský umělec Jean Cocteau, který spolupracoval převážně s Jeanem Maraisem na filmech Kráska a zvíře, Orfeus, Ruy Blas, Orfeova závěť, Dvojhlavý orel a další. Soudě dle jeho široké oblasti působení v různých uměleckých oborech by se dalo říci, že to byl takový francouzský Jára Cimrman :-)
20. 10. 2007
V Menu, v záložce Media, přibyla nová stránka - je na ní program kina, které provozuje Francouzský institut v Praze, ve Štěpánské ulici. Na programu jsou starší i novější filmy, převážně francouzské provenience, které nemůžete vidět nikde jinde.
19. 10. 2007
Sekce Herečky byla obohacena o dámu Anouk Aimée, partnerku J.L.Trintignanta ze slavného filmu Muž a žena a také Muž a žena po 20 letech (Claude Lelouch). Hrála i s Mastroianim ve filmech Sladký život a 8 1/2.
18. 10. 2007
K režisérům se přiřadil také předválečný Marcel Carné, autor klasiky Děti ráje, a spolutvůrce vzestupu Jeana Gabina (Le Marie du port, Le jour se leve, Le Quai des brumes) a Jean-Paula Belmonda (Les Tricheurs).
17. 10. 2007
Mezi herce přibyl italský rodák Renato Salvatori , manžel Annie Girardotové, známý z filmů Rocco a jeho bratři, Povídka o policajtovi nebo Případ.
16. 10. 2007
Do sekce Současní herci přibyla herečka Alexandra Vandernoot , známá z filmů Francise Vebera (Blbec k večeři, Kondomedie, Jaguár).
11. 10. 2007
V sekci ukázek filmové hudby přibyly dvě ukázky z filmu F.Truffauta Střílejte na pianistu, v hlavní roli s Charlesem Aznavourem. Autorem hudby je Georges Delerue. Zároveň byly do této sekce doplněny všechny melodie z původní verze webu. Také mladá herečka Sylvie Testud přibyla do sekce Současní herci.
10. 10. 2007
Mezi Herce přibyl představitel generálů, komisařů, advokátů a aristokratů, důstojný Raymond Gérôme , jinak nezapomenutelný hrabě de Saint-Prix ze Zvířete.
9. 10. 2007
Švihák, kavalír, a jeden z hlavních představitelů francouzského lehkého šansonu - zpěvák a herec Maurice Chevalier už nechybí v sekci Hrající zpěváci. Hrál například v muzikálu Gigi, a ve spostě poválečných hollywoodských filmů.
8. 10. 2007
Známý (a asi jediný) rokenrolový zpěvák ve Francii Johnny Hallyday, přibyl do sekce Hrající zpěváci. Vidět jsme ho mohli například ve filmu Střílejte na Francouze s Gerarden Depardieu a Harvey Keitelem.
7. 10. 2007
Do nové sekce Hrající zpěváci byl zařazen známý textař, zpěvák a skladatel Serge Gainsbourg, autor nesmrtelného hitu Je t'aime, a skladatel mnoha filmových písní.
6. 10. 2007
Do sekce Hrající zpěváci byly zařazeny profily dalšího nesmrtelného šansoniéra Gilberta Bécauda, který hrál ve filmu Marcela Carného Země odkud přicházím. Složil také známou píseň What now my love, kterou převzali Frank Sinatra i Elvis Presley. Druhým zpěvákem je Jacques Brel, který vytvořil nezapomenutelnou dvojici smolaře Francoise Pignona ve filmu Dotěrný chlap s Lino Venturou.
V sekci Filmy a trailery přibyl trailer Nikita.
5. 10. 2007
Do nové sekce Hrající zpěváci byl zařazen profil nestora francouzského šansonu Charlese Aznavoura, proslaveného filmem Střílejte na pianistu Francoise Truffauta.