Francais English vytisknout přidat k oblíbeným
© 2002-2008 TK Webdesign • min. 800x600 • Firefox | Explorer | Safari | Mozilla • Stav počítadla:

narozen 30. září 1964 v Los Angeles, Kalifornie, USA

Stručná filmografie

Tanec s ním
Neobyčejná dobrodružství Michaela Strogoffa
Komisaž Moulin (Renier)
Jeu de cons
Muž ve spěchu (2005)
Tři ženy za letního večera
Arabský princ
Kronika ohlášené smrti
Trn v srdci
Ohnivá poušť (Cardinal)
Anthony se narodil z manželství slavného Alaina s režisérkou a herečkou Nathalií Delonovou, které trvalo pouhé čtyři roky. V sedmnácti se pohledný mladík rozhodl odejít ze školy a začít si užívat otcova majetku. Bláznivé večírky a divoké jízdy rychlými auty možná bavily společnost, která se kolem něj shromažďovala, rozhodně však netěšily policii a už vůbec ne jeho otce. Jenom díky mimořádnému štěstí vyvázl z několika autonehod bez zranění. Dívky střídal jako na běžícím pásu - teprve rusovlasá Sophie Cléricová se stala jeho osudovou ženou. Lásku si prý vyznali až po sedmileté známosti a Anthonyho Delonana ní mimo jiné přitahovalo také to, že není herečka. Prohlásil totiž, že matka jeho dětí může být čímkoliv, jenom ne herečkou. V roce 1996 se šťastným manželům narodila dcera Loup. Nadšený byl nejen novopečený otec, ale také dědeček Alain. Narození vnučky konečně urovnalo nabourané vztahy obou Delonů, zejména když se konečně Anthony po třicítce usadil a opustil své bouřlivácké výstřelky.
První výraznější roli si zahrál v milostném příběhu italského režiséra Alberta Lattuady Trn v srdci, kde ztvárnil zklamaného hráče pokeru. Další nabídka přišla na roli v Kronice ohlášené smrti, kde byla jeho partnerkou OrnellaMutiová a kde podal pozoruhodný herecký výkon. Po tříleté pauze pak zazářil po boku Jeanne Moreau ve filmu natočeném podle Francoise Saganové - La femme fardée. Třídílný snímek Ohnivá poušť, který uvádí Nova, je zasazen na území malého arabského emirátu, kam se před lety zřítil vrtulník, z něhož se zachránil malý chlapec. Emír, který považuje jeho záchranu za zázrak, chlapce vezme k sobě a vychová z něj svého následníka. Ten žije poměrně poklidným životem až do chvíle, než zjistí tajemství svého původu a začne pátrat po tom, kdo byli jeho skuteční rodiče. Anthony Delon se v tomto filmu z roku 1997 objeví v hlavní roli po boku Claudie Cardinalové."Chci,aby mě lidé posuzovali podle mojí práce, ne podle toho jak vypadám nebo podle podoby s mým otcem. Nejsem si zatím jistý, zda jsem skutečným hercem a zda jsem dobrý, ale tato profese mi přináší uspokojení,"řekl před časem Anthony Delon.
V roce 2005 si zahrál v TV filmu L' Homme pressé (Muž ve spěchu), kde ztvárnil stejnou postavu jako jeho otec v celovečerním filmu z roku 1977.
| zpět na seznam současných herců a hereček >