Francais English vytisknout přidat k oblíbeným
© 2002-2008 TK Webdesign • min. 800x600 • Firefox | Explorer | Safari | Mozilla • Stav počítadla:

narozena 17. ledna 1971 v Lyonu, Francie

Stručná filmografie

Houslistka
Flammen im Paradies
Lucie
Sade
Scénarios sur la drogue (Richard)
Ce qui compte pour Mathilde
Aime ton pere
Victorie

Sylvie studovala herectví v Paříži na Národní konzervatoři dramatického umění a v Cours Florent. Před kamerou sbírala zkušenosti nejprve v krátkých filmech La violoniste (Houslistka), Carne ( Mrcha), Délit mineur (Menší delikt) a Éternelles ( Slaměnky).
Od poloviny 90. let je stále častěji obsazována do velkých rolí mladými francouzskými, ale i německými a švýcarskými režiséry. Největších úspěchů zatím dosáhla úlohou hudebně nadané dcery hluchoněmých rodičů v dramatu Za hranicí ticha (Německá filmová cena), rolí zamilované účastnice karnevalových rituálů v dramatu Karneval (Cena Michela Simona a nominace na Césara), titulní postavou jedné ze dvou vražedkyň v dramatu podle skutečné události z 30. let Vraždící pokojské (César pro hereckou naději) a rolí Belgičanky Amélie, o jejímž ročním působení v mamutí tokijské firmě pojednává hořká komedie podle stejnojmenného románu Amélie Nothombové Strach a chvění (César 2003 a Cena za nejlepší ženský herecký výkon ex aequo na MFF v Karlových Varech 2003).
Spolu s režisérem snímku Alainem Corneauem byla hostem MFF v Karlových Varech 2003.
Často se vrací k účinkování v krátkých filmech mladých tvůrců: Les pierres qui tombent du ciel (1999 - Kameny, které spadly z nebe), Marée haute (1999 - Vysoký příliv) a Faux contact (1999 - Chybný kontakt), Ce qui compte pour Mathilde (2001 - Ten, kdo platí za Matyldu) a Boomer (2002). Pod jménem Sylvie Voyer natočila krátký film Je veux descendre (1998 - Chci vystoupit) s Élodie Bouchezovou.
Zdroj: www.osobnosti.cz
| zpět na seznam současných herců a hereček >