Francais English vytisknout přidat k oblíbeným
© 2002-2008 TK Webdesign • min. 800x600 • Firefox | Explorer | Safari | Mozilla • Stav počítadla:
Zásluhou jedné mojí kamarádky

ze serveru Kulturní echo, se mi dostala do rukou korespondence její maminky, veliké fanynky francouzských herců, hlavně Jeana-Paul Belmonda. Herec posílal každoročně paní Věře blahopřání s vlastnoručním podpisem na propagačních fotkách, které poctivě střídal. Pár z těchto fotek jsem pro Vás naskenoval (klikněte na náhled). Největším překvapením pro mě ovšem byla poslaná fotografie Pierre Richarda, s přáním na zadní straně, která není propagační, ale spíše momentka z jeho soukromé sbírky. Odvážím se tvrdit, že je dosud nikdy a nikde nepublikovaná, takže má dnes na těchto stránkách svou premiéru. Snad Vás to potěší, stejně jako pár nových tapet na plochu v sekci Ke stažení.

Muzikál Angelika podle stejnojmeného filmu na české scéně!

Novinkou mezi českými muzikály bude již za pár týdnů krásná a svůdná markýza andělů "Angelika". Premiéra muzikálu Oldřicha Lichtenberga a Michala Davida je naplánována na 6. března v pražském divadle Broadway. Hudba je z pera Michala Davida, autorem libreta se stal Lou Fanánek Hagen. Režijní taktovky se ujal Jozef Bednárik. V hlavní roli Angeliky budou alternovat Monika Absolonová, Leona Machálková a Dasha.
Romantický děj odehrávající se v době vlády Ludvíka XIV. mapuje příběh krásné Angeliky de Sancé de Monteloup, která je svým nechtěným sňatkem s Joffreyem de Peyrac vržena do víru královských intrik. Její počáteční odpor k Peyracovi se postupně mění v hluboký cit. Shodou dramatických okolností překazí Angelika plánovanou vraždu krále. Ten je krásnou Angelikou okouzlen a chce ji získat. Ve vykonstruovaném procesu je Peyrac označen za spiklence ďábla a na náměstí Gréve je upálen. Angelika se uchyluje mezi lůzu a po smrti své první lásky Nicolase se stává  "markýzou"  pařížského podsvětí. Díky sňatku se svým bratrancem Filipem de Plessis-Belliéres se Angelika vrací mezi pařížskou smetánku. Její cesta, motivovaná pomstou nespravedlivé smrti Peyraca, ji  vede až před samotného krále. Tomu předává seznam spiklenců. Král nechává spiklence za velezradu zatknout. Za splnění státního úkolu vrací Ludvík XIV. Angelice majetek de Peyraca. Sdělí jí, že se Peyracovi podařilo z vězení uniknout, na útěku však zahynul. Angelika mu nevěří a rozhodne se Peyraca hledat.
Osoby a obsazení:
Angelika: Monika Absolonová, Dasha, Leona Machálková
Peyrac: Zbyněk Fric, Josef Vojtek, Marián Vojtko
Desgrez: Bohouš Josef, Martin Pošta, Tomáš Trapl
Nicolas: Alan Bastien, Tomáš Beroun, Bohuš Matuš
Filip de Plessis - Belliéres: Jaroslav Holub, Dušan Kollár, Petr Poláček
Špína: Juraj Bernáth, Zbyněk Fric, Tomáš Savka
Ludvík: Vilém Čok, Pavel Polák, Martin Skala
Adré de Lorraine: Jiří Helekal, Lešek Semelka
Bachtiary - Bej: Ali Amiri,  Juraj Bernáth, Pavel Vítek
Gendére: Robert Kryl, Jiří Krytinář, Michal Tůma
Otec Angeliky, arcibiskup, církevní žalobce: Tomáš Bartůněk, Vlastimil Brabec, Ivan Vyskočil
Geno/Stelien (alchymisté, trestanci, eunuši, zloději): Richard Genzer - Michal Suchánek, Petr Novotný - Petr Pečený, Zdeněk Izer - Jan Kuželka, Aleš Háma - Jakub Wehrenberg
Madame Contoire: Linda Finková, Petra Janů, Radka Fišarová
Madame de Montespan: Zuzana Norisová, Šárka Vaňková, Zdenka Trvalcová
Herečka M. Mercierová: na playback nahraná Libuše Švormová, pohybově ztvární Nelly Danko a Ljuba Dančenko
Lejla Ajša: Kristina Kloubková a Jovanka Skrčeská
Vstupenky od 149 do 699 korun lze zakoupit v pokladně divadla Broadway či v běžných předprodejních sítích.
Oficiální stránky muzikálu zde.

V novém válečném filmu Flyboys

natočeném podle pravdivého příběhu americké letecké eskadry Lafayette, která v první světové válce bojovala v Evropě proti Němcům, si zahrají Jean Reno a Tchéky Karyo. O jejich role se zasloužil zejména producent Dean Devlin, který spolupracoval s Renem na Godzille, a s Tchékym v Patriotovi. Snímek se natáčel celý v Evropě, konkrétně na základně RAF v Buckinghamshire v Anglii a v Londýně. Film z produkce MGM režíruje Tony Bill, a v kinech (v našich pod názvem Nebeští rytíři) bude mít premiéru v říjnu 2006.

Pierre Richard má oficiální webovou stránku!

Nyní již můžete navštívit oficiální webové stránky komika Pierre Richarda. Stránky jsou ve francouzštině (zatím) a chystá se i anglická verze. Stránky obsahují kompletní filmografii, biografii, seznam DVD a knih P.R. a nejnovější aktuality. Web najdete na adrese http://www.pierre-richard.fr/