Vítejte na webu věnovaném francouzským hercům!

Co se zde můžete dozvědět? Podrobné informace o šestici francouzských herců: Jean-Paul Belmondovi, Alainu Delonovi, Louis de Funésovi, Jeanu Maraisovi, Jeanu Gabinovi a Pierre Richardovi. Naleznete zde jejich životopis, filmografii, divadelní role, fotky z filmů a civilní fotografie.
V menu nahoře dále najdete základní informace o dalších francouzských hercích, herečkách, režisérech a skladatelích filmové hudby, nějaké novinky, odkazy na knihy a webové stránky o francouzském filmu, profily současných francouzských hvězd, pár slov o českých dabérech, flashové miniukázky z filmů, webkamery z pařížských ulic a samozřejmě něco ke stažení.
Přeji Vám příjemnou zábavu!
Herec Pierre Vernier (nar.1931) byl Belmondovým hereckým partnerem od roku 1958, kdy si spolu zahráli ve filmu Le Copains du dimanche (Přátelé na neděli). Následovaly filmy Víkend v Zuydcotte, Stavisky, Kašpárek, Profesionál, Dobrodruh, Samotář, Cesta zhýčkaného dítěte, Neznámý v domě, Bídníci 20.století a nejnověji Kdo jinému jámu kopá.
Málo se ví ale o tom, že se spolu s Belmondem účastnil i jeho návratu na divadelní jeviště, počínaje hrou Kean (1987), Cyrano z Bergeracu (1990) Příběhy pro dámy (1993), La puce a l'oreille (1996) a v zatím poslední nastudované hře Bulvár zločinu (1999).
Skladatelé
20.5.2005
Michel Colombier
Otec šesti dětí, skladatel Michel Colombier , začal psát hudbu pro film v polovině šedesátých let...
Novinky
19.5.2005
Pignon & Perrin
Pokud jste dlouholetým fanouškem francouzských komedií (jako já :-), jistě vám neuniklo, že...
TV tip
Sobota 21.5. 21:05 - ČT1
Poloviční šance