Diskuzní fórum

Please or Registrovat to create posts and topics.

Thierry Lhermitte o svých začátcích

Thierry Lhermitte se vrací v dubnu 2024 na plátna kin ve filmu Ivana Calbéraca N'avoue jamais. Krátký obsah filmu: Po padesáti letech manželství je François Marsault (Thierry Lhermitte), generál ve výslužbě, stále bláznivě zamilovaný do své ženy Annie. Když zjistí, že ho před čtyřiceti lety podvedla, tuhne mu krev v žilách. Aby očistil své jméno, existuje jediné řešení: opustit ji aby našel Borise, jejího bývalého milence, a rozbil mu hubu. Ale v jeho věku to už není tak jednoduché...S novináři časopisu z La Tribune du dimanche herec dlouze hovořil o svém hereckém životě, od svých začátků až po téměř dvouletý pobyt u komika Coluche. Herecký kolega Gérarda Jugnota byl upřímný.

Thierry se rozpovídal o svých hereckých začátcích a nesouhlasu rodičů s jeho volbou kariéry, a jak to nakonec vzdali. "Byli by raději, kdybych dělal vážnou práci, ale protože to bylo těsně po šílených událostech roku 1968, neodvážili se mi to zakázat. A vůbec, bylo to moje rozhodnutí a jim nezbývalo než ho přijmout. Tehdy bylo docela snadné si vydělat na živobytí. Drobných prací bylo hodně na výběr. Dělal jsem poslíčka, kulisáka v Théâtre Marigny. Aranžoval jsem látky na stěnách...," vysvětloval člen divadelní skupiny Splendid. Vyprávěl také o jednom dosti neuvěřitelném okamžiku svého života.

Byl totiž dobrým kamarádem komika a herce Coluche, který mu nabídl, že se ho ujme "na 18 měsíců", když se rozešel s Valérií Mairesseovou. "Právě jsem se rozešel s Valérií Mairesseovou a Coluche mi nabídl, že mě u sebe nechá bydlet v ulici Gazan ve 14. pařížském obvodu," začal Thierry Lhermitte. Pak na téma tohoto šťastného soužití dodal: "Každý večer se tam sešlo u večeře asi dvacet lidí a to jsme ještě přitom zároveň hráli Ginette Lacaze v Élysée Montmartre. V neděli jsme tam chodili přes město v pyžamu, jen tak. Upřímně řečeno, ten život byl dokonale bezstarostný," uzavírá nostalgicky. Tomu se dá celkem věřit!

Valérie Mairesseová se o svém milostném vztahu s Thierrym Lhermittem svěřila ve své autobiografii Quand je serai grande, je serai actrice américaine, která vyšla v roce 2009. "Byl to můj první velký milostný románek a já neměla důvod nic tajit. Trvalo to tři roky a žili jsme spolu od samého začátku. Se zbytkem souboru jsme pak postavili Le Splendid. Rozesmívali jsme lidi, bylo to skvělé," napsala.
Zdroj: La Tribune du dimanche