Za svou samotu si můžu sám! prohlašuje Delon

/ 19 prosince, 2005

Herec, který byl svého času erotickým ideálem milionů žen, před necelým měsícem oslavil sedmdesátku. Nyní si uvědomil, že se cítí starý, opotřebovaný a opuštěný. Vinu za současnou situaci však přičítá Alain Delon výhradně sám sobě.
Bulvární tisk, který Alain Delon po dlouhá léta štědře zásoboval svými avantýrami, si na bývalém idolu žen smlsává už od chvíle, kdy se s ním před třemi roky rozvedla manželka a matka jeho dvou dětí, Rosalie Van Breemen; a trudnomyslnost, jíž hvězda propadá stále hlouběji, je vděčným tématem. Posledním soustem, a to už nejen pro bulvární tiskoviny, pak byla nedávná hercova hospitalizace kvůli problémům se srdcem a cévním systémem. Ačkoli jeho stav lékaři záhy označili za „uspokojivý“ a Delon se mohl vrátit domů, bývalá modla chřadne dál. Nemůže za to ani tak srdeční orgán sám, jako spíš zklamání, které jím zmítá. „Když přijdu domů, je to jako bych se vrátil po katastrofě, při níž všichni blízcí zemřeli,“ povzdechl si v zářijovém rozhovoru pro Paris Match. Přesto mnozí věří, že se zase usměje: to jediné totiž u herce, jehož úspěch stál především na atraktivním vzhledu, na diváky stále funguje.
„Každý nakonec dostane to, co si zaslouží,“ uvedl Delon v rozhovoru pro německý týdeník Die Aktuelle. „V minulosti jsem způsobil bolest mnoha lidem a osud mi to právem oplácí.“ Až zpětně si prý uvědomuje, že ve vztazích k ženám – ať šlo o Romy Schneider, která spáchala sebevraždu, první manželku Nathalii, Anne Parillaud či Mireille Darc – se choval egocentricky. „Koncentroval jsem se výhradně na sebe, neustále jsem se jim snažil dominovat,“ přiznal.
Poslední tři roky žije zcela sám. Někdejší sukničkář se stále ještě nevzpamatoval z toho, že ho po patnáctiletém soužití společně s oběma dětmi opustila jeho poslední životní družka, bývalá nizozemská modelka Rosalie van Breemen. „Její ztrátu jsem pořád ještě nedokázal překonat,“ uvedl herec. Zvlášť bolestně ji prý pociťuje právě v období blížících se Vánoc.

Share this Post