Diskuzní fórum

Please or Registrovat to create posts and topics.

Jako bumerang (Comme un boomerang)

[one-half-first]
[columns-container class="nahled-filmy"]
[one-fourth-first][/one-fourth-first]
[three-fourths]
Země: Francie, Itálie
Rok: 1976
Žánr: drama
Minutáž: 100 min
[/three-fourths]
[/columns-container]

[tabs]
[tab title="Obsah"]
Syn bohatého autodopravce polského původu Jacquese Batkina (Alain Delon) Eddy (Louis Julien) se zúčastní jednoho hašišového večírku, který pořádají dva rozmazlení potomci bankéře Feldmana (Reinhard Kolldehoff). V omámení smyslů jeden z nich nabije brokovnici, kterou mu Eddy vytrhne z ruky a náhodně z ní vystřelí. Bohužel zrovna do okna, za kterým stojí četník, chystající se provádět kontrolu domu. Četník je na místě mrtev, Eddy je zatčen a převezen na policejní stanici kde se jeho vyšetřování ujme zkušený policista komisař Leoni (Pierre Maguelon). Jacques Batkin se okamžitě vrací z obchodní cesty, aby pomohl svému synovi a pochopil co se vlastně stalo. Jeho nová manželka Muriel, nevlastní matka Eddyho, (Carla Gravina) cítí, že vztahy mezi otcem a synem jsou pošramocené, a že se sobě odcizili. Batkin povolává do boje za syna svého dlouholetého přítele, slavného právníka Jeana Rittera (Charles Vanel), který ale tuší, že cesta za vysvobozením Eddyho bude dlouhá a těžká, a vezme si sebou posilu v podobě mladého nadaného spolupracovníka. Situaci komplikuje jednak Eddyho hysterická matka Ginette (Dora Doll), ale daleko víc neúprosný vyšetřující soudce (Christian de Tillière), který by nejradši viděl pod zámkem i Jacquese Batkina, na kterém stále leží stín jeho kriminální minulosti.
Skoro psychologické drama, sondu do života jednoho vnitřně osamoceného muže kterého pomalu, ale jistě dohání jeho kriminální minulost, natočil podle vlastního scénáře velký režisér tohoto žánru José Giovanni. Drogová tématika zde vystupuje v mnoha místech děje a je jakési memento, které řídí celý pohled na tento snímek. Starý Charles Vanel v roli právníka je neskutečně podobný našemu starému Oldřichu Novému. Christian de Tillière si střihl opravdu nesympatickou roli zákeřného vyšetřujícího soudce, a Pierre Maguelon jako komisař Leoni nedá Batkinovi nic zadarmo. Krásnou hudbu do tohoto dramatu přidal skvělý Georges Delerue.

[/tab]
[tab title="Štáb"]
Režie: José Giovanni
Scénář: José Giovanni, Alain Delon, Monica Venturini
Kamera: Pierre-William Glenn
Hudba: Georges Delerue
Produkční společnost: Adel Productions, Filmes Cinematografica, Lira Films

[/tab]
[tab title="Herci"]
Alain Delon, Charles Vanel, Carla Gravina, Louis Julien, Pierre Maguelon, Christian de Tillière, Dora Doll, Suzanne Flon, Reinhard Kolldehoff, Laurent Malet, Robert Klein, Louisa Colpeyn, Monique Chaumette, Jacques Debary, Marc Eyraud, Jacques Rispal, Gérard Hérold, Marie Marczack, Jacques Pisias, Pierre Malet
[/tab]
[/tabs]

[/one-half-first]
[one-half]

Louis Julien, Alain Delon


Carla Gravina, Alain Delon


Louis Julien


Charles Vanel


Alain Delon
[/one-half]