Slavný francouzský režisér Luc Besson

/ 2 dubna, 2007

během celé své filmařské kariéry tvrdíval, že hodlá natočit pouze deset filmů. „Aby to dobře vypadalo na poličce ve videopůjčovně,“ dodával žertem. Nyní však právě probíhá premiéra jeho desátého snímku s názvem Arthur et les Minimoys (ve Francii dorazí do kin v polovině prosince) a Besson oznámil, že svůj závazek dodrží. „Chci pečovat o své spoluobčany. Chci se trochu starat o naši planetu. Chci něco udělat pro centra měst, pro životní prostředí,“ řekl a zároveň sdělil, že zakládá nadaci na pomoc bezprizorné mládeži ve francouzských velkoměstech. Bessonův odchod z postu režiséra ale neznamená, že by za světem filmu definitivně zavřel dveře. I nadále bude totiž působit jako režisér a scenárista. Můžeme dodat – bohužel. Neboť Besson vždy vynikal spíše při práci s obrazem než se slovem a zatímco jeho režijní výtvory bývají vizuálně působivé, jeho scénáře k filmům jako Taxi 3, Purpurové řeky 2 či remake Fanfán Tulipán patří k tomu nejslabšímu ze současné francouzské produkce.
Co mají společného Luc Besson a Mick Jagger kromě zdvojených písmen v příjmení?
O Bessonově neutuchající filmové činnosti svědčí nejen další dvě pokračování animovaných příběhů o Arthurovi (2008 a 2010), ale i fakt, že zpěvák skupiny Rolling Stones Mick Jagger podepsal jménem svojí společnosti Jagged Films smlouvu, na základě které vznikne animovaný film o legendární britské formaci, kterýžto projekt bude financovat a distribuovat společnost režiséra Luca Bessona EuropaCorp.
Frontman skupiny tak dal definitivně souhlas na natáčení filmu „Ruby Tuesday“. Název filmu je odvozený od stejnojmenného hitu skupiny. Scénář k animovanému filmu napíší bratři Paul a Gaetan Brizzi, kteří budou spolupracovat i na jeho režírovaní. Právě tato dvojice například vytvořila filmové příběhy o Asterixovi a Obelixovi či snímek „Fantasia 2000“.
Ve filmu o Rolling Stones odezní 12 skladeb z repertoáru skupiny, není prozatím však známé, které to budou. Práce na filmu „Ruby Tuesday“ začnou již koncem tohoto roku, diváci ho uvidí pravděpodobně v roce 2008.

Share this Post