Premiéra nového Belmondova filmu v Paříži!

/ 14 ledna, 2009

Na plátna kin se dnes vrací Jean-Paul Belmondo, jeden z nejoblíbenějších francouzských herců všech dob. V psychologickém dramatu režiséra Francise Hustera Un homme et son chien (Muž a jeho pes) hraje starého muže, který se náhle ocitne na ulici a jehož jediným společníkem je jeho pes.
Film byl ve Francii netrpělivě očekáván, první recenze ale říkají, že snímek je příliš patetický, místy teatrální a především velmi smutný a že jde pravděpodobně o hercův poslední film.
„První diváci odcházeli ze sálu se slzami v očích a recenzenti se shodují, že možná nebylo nutné ukazovat herce v tomto stavu, kdy má problémy s artikulací i s pohybem,“ říká francouzský zpravodaj ČRo Jan Šmíd. „Noviny jsou toho plné, dnešní premiéra bude smutná i proto, že před dvěma dny odešel navždy producent Claude Berri,“ dodává.
Belmondo díky své vůli i péči lékařů opět mluví a chodí, i když o holi. Jeho pravá ruka je stále bezvládná. Svůj film věnuje mladým handicapovaným lidem, s nimiž se během své dlouhé rekonvalescence setkal. „Viděl jsem dvacetileté, kteří na tom byli o hodně hůř než já. Když jsem odcházel z nemocnice, přísahal jsem si, že se budu bít, abych jim ukázal, že se ještě dá něco dělat,“ řekl.
„Pro tuto roli to byl buď Belmondo, nebo nikdo. Jen on mohl ztělesnit toho člověka, který se nikdy nenechá srazit a ze všeho se zvedne. Jean-Paul je takový ve skutečném životě.“ říká o filmu jeho režisér Francis Hustler.
Film nově zpracovává látku snímku Umberto D., který v roce 1951 natočil italský režisér Vittorio De Sica. Vedle Belmonda v něm hraje řada jeho slavných kolegů, třeba Max von Sydow, Robert Hossein, Pierre MondyFrançoise Fabianová. Mladou dívku, která se chce starce ujmout, hraje Hafsia Herziová.
Huster prý doufá, že Belmonda získá pro své plánované nové zpracování amerického filmu z roku 1965 Cincinnati Kid, ve kterém se pokerový šampion střetává s mladým amatérem. Belmondovým protějškem by měl být Jean Dujardin.

Share this Post